Sanal Pos Hata Kodları

Sanal pos cihazlarında işlemin gerçekleşmemesinde sık karşılanan hata kodları bazıları şunlardır:

(01) Referral/Call IssuerKart: Kartın ait olduğu banka tarafından onay verilmemiştir. Bu hatanın sebebi bankalar arası bilgi ağlarında meydana gelen bir hata veya kartın mail order sistemine kapalı olması olabilir. Sorunun çözümü için banka ile iletişime geçilmelidir.

 (05) Decline Kart: Kartın ait olduğu banka tarafından onay verilmemiştir. Bazı bankalar internet üzerinden gerçekleşen işlemleri sınırlamaktadırlar. Sorunun çözümü için banka ile iletişime geçilmelidir.

(12) Invalid Transaction: CVV2 numarası hatalı veya kart sahibi banka tarafından işlem reddedilmiş ve sebep belirtilmemiştir. Karşı banka sistemleri kapalı veya cevap veremiyor olabilir.

(51) Not sufficient funds:  Kartın ait olduğu banka tarafından, hesap bakiyesi müsait olmadığı için onay verilmemiştir.

(54) Expired Card: Kartın ait olduğu banka tarafından onay verilmemiştir. Kartın son kullanım tarihinin, geçmiş veya hatalı olduğunu gösterir.

(57) Transaction not permitted to cardholder:  Kartın ait olduğu banka tarafından onay verilmemiştir. Kredi kartı mail order sistemine kapalı veya geçmiş borçları sebebiyle blokeli olabilir.

(58):  İşyerinin bu isleme yetkisi yok. Yabancı bir ülkeye ait kredi kartı kullanıyorsunuz. Bu sitede sadece TC Bankalarına ait kartları kullanabilirsiniz.

(82) Incorrect CVV:  Kartın ait olduğu banka tarafından onay verilmemiştir. Kartın Güvenlik Kodu’nun (CVC2/CVV2 numarası) hatalı olduğunu gösterir.

(92) Unknow Response Code: Bilinmeyen hata.

(99) The Card Has Expired: Kartın son kullanma süresi dolmuş.

(99) Unable to determine card type:  Böyle bir kart yok. Kartın sahte olma imkânı mevcut. İlgili banka ile irtibata geçin.

(99) The card failed compliancy checks: Kart numarası, CVV numarası veya kart tarihi hatalı. Doğru bilgilerle deneme yapınız.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

Yandex.Metrica